ІНСУЛОМА

      Інсулома (інсулінома) – пухлина ß-клітин острівців Лангерганса підшлункової залози, яка секретує інсулін.

      Клінічні прояви захворювання обумовлені тим, що пухлина, незалежно від прийомів їжі та потреб організму, продукує надлишок гормону інсуліну (1 г пухлинної тканини містить до 80 Од інсуліну, тоді як 1 г здорової підшлункової залоза — 2 Од). Результатом такої дії є гіпоглікемії – стани, коли рівень цукру в крові наднизький, що є загрозливим для  життя і потребує невідкладної медичної допомоги.

       На початку захворювання напади гіпоглікемії можуть траплятися лише при фізичних навантаженнях чи психічній напрузі, у жінок -до і під час менструацій. З'являється непереборне відчуття голоду, порожнечі в шлунку, безпричинний страх, млявість, сонливість, тремтіння, проливний холодний піт. У більш важких випадках виникають судоми. Часто виникаюче відчуття голоду та можливість запобігти нападу гіпоглікемії прийомом їжі змушує хворих до надмірного харчування, що призводить до ожиріння і, як наслідок, вторинних порушень функції всіх органів: ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертонії, венозної недостатності і т.п.

    Такі пацієнти часто звертаються до лікарів різних спеціальностей, маючи різноманітні скарги і нетипову клінічну картину, а медична допомога їм може надаватися посимптомно, з огляду на вже сформовані вторинні ускладнення. Тому дуже важливою є роль ендокринолога у консультуванні таких пацієнтів.

      Спеціалісти Інституту мають великий досвід та надають висококваліфіковану допомогу при всіх видах порушень вуглеводного обміну.