До уваги пацієнтів!
У зв’язку з обмеженим режимом роботи клініки Інституту, що викликано оголошеним в Україні карантином по протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19, створена група для забезпечення високоспеціалізованої медичної допомоги із залученням найдосвідченіших керівників клінічних підрозділів.
В клініці і поліклініці інституту продовжує здійснюватися надання високоспеціалізованої консультативної допомоги пацієнтам з ендокринною патологією. Консультації проводяться лікарями вищої категорії, докторами і кандидатами медичних наук, професорами з різних галузей ендокринології.
Звертатися за телефонами 0664303975 та 0689245623 з 900 до 1600 або на сайт інституту.

Тиреоїдитом називається гостре або хронічне захворювання щитоподібної залози, що супроводжується запаленням аутоімунного або інфекційного характеру та може викликати функціональні порушення її роботи: синдром тиреотоксикозу або гіпотиреозу. 

До факторів, що викликають тиреоїдит, відносять:

Існує три форми захворювання: хронічна, гостра і підгостра.

Хронічний тиреоїдит класифікують у залежності від причини виникнення захворювання. Це може бути фіброзно-інвазівний зоб Ріделя, аутоімунний тиреоїдит Хашимото. При хронічному аутоімунному тиреоїдиті симптоми можуть бути незначними або зовсім відсутніми протягом декількох років. З часом із збільшенням розмірів щитоподібної залози з’являються характерні симптоми здавлювання: відчуття кома в горлі, дискомфорт при ковтанні, збільшується обсяг шиї. Може порушуватися функціональний стан щитоподібної залози.

При виникненні підозрілих симптомів слід звернутися до лікаря-ендокринолога. Гострі гнійні тиреоїдити лікують тільки в умовах стаціонару. При підгострому і хронічному тиреоїдиті можуть призначатися гормональні препарати. Успіх лікування залежить від правильності діагностики та своєчасно призначеної патогенетичної терапії.