Тиреотоксикоз – клінічний синдром, що виникає в організмі внаслідок надлишку гормонів щитоподібної залози: тироксину та трийодтиронину.

Причиною тиреотоксикозу більш ніж в 80 % випадків є дифузний токсичний зоб (Базедова хвороба) - захворювання, при якому щитоподібна залоза збільшується в розмірах і починає виробляти надмірну кількість гормонів. Другою за поширеністю причиною є тиреотоксична аденома як компонент вузлового чи багатовузлового зоба. Клітини аденоми автономно (незалежно від рівнів тиреотропного гормону гіпофіза) продукують велику кількість тироксину та/або трийодтиронину.

Рідше у виникненні тиреотоксикозу бувають винні: підвищене споживання харчового йоду або йодовмісних медикаментів, передозування препаратами тиреоїдних гормонів при лікуванні гіпотиреозу, захворювання гіпофіза.

Щитоподібна залоза своєю гормональною активністю контролює багато процесів в організмі людини, тому і клінічні прояви порушення її функції є досить різноманітними:

Лікарі Інституту мають великий досвід у диференційній діагностиці різних захворювань ендокринної системи, проявом яких є порушення роботи щитоподібної залози з синдромом тиреотоксикозу.

До кожного пацієнта застосовуються персоніфікований лікувальний підхід, що грунтується на принципах світової доказової медицини.

За необхідності, пацієнт може бути проконсультований хірургом-ендокринологом з метою розгляду питання подальшого лікування.