Вроджена дисфункція кори надниркових залоз (вроджена вірілізуюча гіперплазія кори надниркових залоз, адреногенітальний синдром) є спадковим захворюванням, в основі якого лежить ферментативний дефект на різних етапах синтезу стероїдних гормонів, що призводить до дефіциту синтезу кортизолу та/або альдостерону у наднирниках.

Почавшись ще у періоді внутрішньоутробного розвитку, вроджена дисфункція кори надниркових залоз проявляється практично відразу після народження симптомами надниркової недостатності і надлишку андрогенів.

Існують три основні форми хвороби: вірильна, сільвтрачаюча і, рідше, гіпертонічна.

Ще виділяють некласичну форму вродженої дисфункції кори наднирників, що є найпоширенішою і часто є причиною порушення менструального циклу, безпліддя або невиношування вагітності у жінок. Клінічна картина захворювання розвивається у період статевого дозрівання і без адекватної терапії симптоми з віком прогресивно посилюються.

Своєчасна діагностика і правильне лікування сприяють нормальному формуванню фізичного і статевого розвитку, реалізації дітородної функції.

Отримати консультативну допомогу такі пацієнти можуть у Поліклініці ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України».