До уваги пацієнтів!
У зв’язку з обмеженим режимом роботи клініки Інституту, що викликано оголошеним в Україні карантином по протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19, створена група для забезпечення високоспеціалізованої медичної допомоги із залученням найдосвідченіших керівників клінічних підрозділів.
В клініці і поліклініці інституту продовжує здійснюватися надання високоспеціалізованої консультативної допомоги пацієнтам з ендокринною патологією. Консультації проводяться лікарями вищої категорії, докторами і кандидатами медичних наук, професорами з різних галузей ендокринології.
Звертатися за телефонами 0664303975 та 0689245623 з 900 до 1600 або на сайт інституту.

Хвороба Іценко-Кушинга - нейроендокринне захворювання обумовлене порушенням регуляції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової системи з надлишковою продукцією адренокортикотропного гормону, що викликає вторинну гіперплазію (збільшення) та гіперфункцію наднирників. Супроводжується клінічною картиною синдрому гіперкортицизму обумовленого тривалим впливом на організм надмірної кількості кортикостероїдів.

Причиною хвороби Іценко-Кушинга у 70 % випадків є аденома гіпофіза - кортикотропінома. Приблизно у 12 % вона є наслідком ектопічної (позагіпофізарної) секреції адренокортикотропного гормону (АКТГ), а інколи і кортикотропін релізинг гормону (КРГ).

До основних симптомів хвороби Іценко-Кушинга відносять:

З метою диференціальної діагностики різних видів гіперкортицизму спеціалістами-ендокринологами ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» проводиться повний спектр лабораторних обстежень та (за необхідності) ряд діагностичних тестів. Після визначення причини підвищего кортизолу пацієнтам проводиться топічна діагностика пухлини за допомогою сучасних методів візуалізації: МРТ та КТ (за необхідності - з контрастуванням).

Тактика лікування хвороби Іценко-Кушинга повинна мати мультидисциплінарний підхід спеціаліста-ендокринолога і нейрохірурга, також пацієнт має бути оглянутий кардіологом, офтальмологом та невропатологом.