До уваги пацієнтів!
У зв’язку з обмеженим режимом роботи клініки Інституту, що викликано оголошеним в Україні карантином по протидії розповсюдженню коронавірусу COVID-19, створена група для забезпечення високоспеціалізованої медичної допомоги із залученням найдосвідченіших керівників клінічних підрозділів.
В клініці і поліклініці інституту продовжує здійснюватися надання високоспеціалізованої консультативної допомоги пацієнтам з ендокринною патологією. Консультації проводяться лікарями вищої категорії, докторами і кандидатами медичних наук, професорами з різних галузей ендокринології.
Звертатися за телефонами 0664303975 та 0689245623 з 900 до 1600 або на сайт інституту.

Надлишок гормону росту (соматотропіну) клінічно виявляється гіпофізарним гігантизмом або акромегалією в залежності від того, коли (до чи після завершення пубертатного періоду) вона розвивається. Свій вплив на тканини соматотропін здійснює через інсуліноподібний фактор росту (ІФР-1).

Гіпофізарний гігантизм – нейроендокринне захворювання, зумовлене тривалою надлишковою секрецією гормону соматотропіну та ІФР-1 у людей із незакінченим фізіологічним ростом (дітей та підлітків), яке характеризується пропорційним ростом кісток у довжину і призводить до значного збільшення росту людини. Після завершення фізіологічного росту гіперпродукція гормону росту характеризується патологічним диспропорційним ростом кісток, м’яких тканин, внутрішніх органів з порушенням їх функції -  типові ознаки акромегалії.

Акромегалія – захворювання гіпофіза, що зумовлене тривалою надлишковою секрецією соматотропіну та ІФР-1.

Причиною акромегалії в 99 % є аденома (пухлина) гіпофіза – соматотропінома з надлишковим виділенням гормону росту. Інколи акромегалія розвивається внаслідок пухлин гіпоталамуса, підшлункової залози, легень, яєчників.

Симптоми:

Ускладнення:

Саме тому в ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» лікувальний підхід для таких пацієнтів є мультидисциплінарним, а висока кваліфікація наших спеціалістів підтверджена багаторічним досвідом та орієнтована на досягнення сучасної медичної науки.