7 червня  2022 року

                                                                     Шановні наші пацієнти!
                                                                               У нас для вас добра новина!

    КОНСУЛЬТАТИВНА ПОЛІКЛІНІКА ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" (вул. Римарська, 28) готується до поновлення своєї роботи після перерви, пов'язаної з умовами воєнного стану в Україні, зокрема у Харківській області.
Протягом цього складного для всіх періоду лікарі поліклініки та клініки інституту продовжували піклуватися про стан своїх пацієнтів, надаючи, за необхідності, заочні консультації телефоном або за допомогою Інтернету. Але незабаром, незважаючи на всі труднощі, консультативна поліклініка знову відкриє свої двері для ендокринних хворих.
Попередню інформацію про точну дату відкриття та розклад роботи лікарів ви можете дізнатись, зателефонувавши

                                                  за телефонами                 099-015-79-78              068-387-83-63.
                                                                                                     Слідкуйте також за нашими наступними повідомленнями у соціальних мережах.
                                                                                                                                              Миру вам і здоров'я!

03.05.2022

Дякуємо волонтерам!

Шановні друзі!

ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" висловлює щиру вдячність небайдужій людині Марабян Діані за надання нашій установі спонсорської допомоги - сучасного оснащення для лікування цукрового діабету на інноваційному європейському рівні.

Пані Діана - представник волонтерської організації, що в складні часи воєнного стану здійснює благородну гуманітарну місію, забезпечуючи продуктами харчування та ліками 12 лікарень Харкова, серед яких і дитячи лікарні, і військовий шпиталь. Допомога надається Управлінню поліції охорони Харківської області, а також і малозабезпеченим родинам міста.

Волонтерська діяльність Марабян Діани приклад того, як небайдужі люди віддають свої знання, свій час, свої ресурси на підтримку інших людей в Україні.

04.04.2022

Державна установа "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" висловлює щиру подяку колегам з Інституту молекулярної генетики Академії наук Чеської Республіки (Institute of Molecular Genetics of Czech Academy of Science) за гуманітарну підтримку наших наукових досліджень в тяжкі для нас часи військового стану, а саме за надання спеціальних кормів для експериментальних тварин, що утримуються у віварії інституту.
Завдяки цій гуманітарній допомозі чеських колег науковці інституту навіть зараз мають змогу не лишитися поголів'я піддослідних тварин і продовжувати свої дослідження з експериментальної ендокринології.
Ця гуманітарна допомога стала можливою завдяки благородній справі наших героїчних волонтерів з Центру гуманітарної допомоги Волонтер 68, її координатора Галини Харламової. Окрема подяка від ДУ ІПЕП ім. В.Я. Данилевського НАМН України волонтеру Наталії Мазур.

16.02.2022

Бесіда про проблеми ожиріння з д. мед. н., ученим секретарем ДУ «Інститут проблем ендокринної патології 

ім. В.Я. Данилевського НАМН України» Місюрою  К.В.  в межах проекту «Знати більше» 

Харківського прес-клубу  16 лютого 2022 року

 Дивитись  

      

24.11.2021

До уваги керівників наукових тем, керівників наукових підрозділів та науковців ДУ «Інститут проблем ендокринної патології 

ім. В.Я. Данилевського НАМН України»!

Нагадуємо, що завдяки договору між МОН України та представниками компанії EBSCO

БЕЗОПЛАТНИЙ ДОСТУП ІНСТИТУТУ ДО БАЗ ДАНИХ ПЛАТФОРМИ EBSCOhost ПРОДОВЖЕНО ДО 31 ГРУДНЯ 2021 РОКУ!

Відділ наукової інформації про доступ до баз даних платформи EBSCO (читати ) 

19.11.2021

Бесіда про проблеми ожиріння з д. мед. н., ученим секретарем ДУ «Інститут проблем ендокринної патології 

ім. В.Я. Данилевського НАМН України» Місюрою  К.В.  в межах проекту «Знати більше» 

Харківського прес-клубу  19 листопада 2021 року

Дивитись 

15.11.2021

«До Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом»

Директор ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» 

Караченцев Юрій Іванович та заступник директора з наукової роботи Микитюк Мирослава Ростиславівна

в програмі Віддзеркалення на каналі АТН    15 листопада 2021 року

Дивитись 

12.11.2021

«Цукровий діабет: старі і нові виклики»

Прес-конференція  заступника директора з наукової роботи ДУ «Інститут проблем ендокринної патології

ім. В.Я. Данилевського НАМН України» Микитюк М.Р., керівника клінічного відділу інституту Хижняк О.О.

та співзасновника громадської організації  Кукліної Ю.О.  Харківський прес-клуб   12 листопада 2021 року

Дивитись 

11.11.2021

 

«Я был и остаюсь хирургом.  Академик Юрий Караченцев»

На каналі  Victory з Вікторією Маренич 11 листопада 2021 року

Дивитись 

 

15.10.2021

До уваги науковців! 

Адміністрація ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» розміщує для ознайомлення ПРОЕКТ  "Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського НАМН України» (див. посилання) .

ПРОЕКТ читати 

 

Шановний Юрію Івановичу!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди обрання Вас дійсним членом (академіком) Національної академії медичних наук України!

Це належна оцінка Ваших заслуг перед вітчизняною наукою.

Щиро зичимо Вам, Юрію Івановичу, творчої наснаги, миру й добробуту, сімейного затишку, підтримки однодумців, ще більшої кількості учнів та послідовників, подальших наукових і творчих звершень, значущих результатів у фундаментальній та прикладній ендокринології!

 

Колектив ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ЕНДОКРИННОЇ ПАТОЛОГІЇ ім. В. Я. ДАНИЛЕВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ»

До уваги науковців! НОВИНИ від ДУ ІПЕП !!!

КОЛЕКТИВОМ НАУКОВЦІВ ДУ ІПЕП ім. В.Я. Данилевського (Горбенко Н.І., Полторак В.В., Караченцев Ю.І. та співавтори)

ВИДАНО МОНОГРАФІЮ «ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ: патофізіологічна характеристика та особливості моделювання».

Монографія ДУ ІПЕП-Горбенко

Монографія є продовженням багаторічної праці авторів щодо узагальнення та удосконалення методичних підходів до вивчення патогенетичних механізмів цукрового діабету та розробки нових антидіабетичних засобів.

Розглянуто патофізіологічні характеристики експериментальних моделей, описано алгоритми моделювання, тривалість розвитку патології, супутні метаболічні ускладнення, чутливість до діабетогенних чинників в залежності від лінії тварин та статі.

                             Шановні колеги! 

24.09.2020 р.  о 15.00   ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України»

буде проводити ОНЛАЙН   НАУКОВО-ПРАКТИЧНОУ КОНФЕРЕНЦІЮ для ендокринологів, терапевтів, педіатрів та лікарів загальної практики – сімейної медицини  «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КЛІНІЧНОЇ ЕНДОКРИНОЛОГІЇ»

В РАМКАХ РЕАЛІЗАЦІЇ НАУКОВО - ОСВІТНЬОГО ПРОЕКТУ «УКРАЇНСЬКИЙ ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ПРАКТИКУМ»

Детальніше – за посиланням https://ipep.com.ua/specialistam/konferenciyi/naukovo-praktichna-konferenciya-24-veresnya-2020-r

     За період з 25 квітня по 4 травня 2020 року провідними фахівцями клініки, поліклініки ДУ «Інститут проблем ендокринної патології їм.В.Я.Данилевського НАМН України» та кафедри ендокринології та дитячої ендокринології ХМАПО проконсультовано 656 хворих, із них 463 хворих на цукровий діабет, 91 - з патологією щитоподібної залози, 72 хворих - з іншою патологією ендокринної системи. 30 хворих, які страждають на серцево-судинні ускладнення цукрового діабету та дисфункції щитоподібної залози звернулися для надання рекомендацій дистанційно до кардіолога. За вказаний період фахівці установи приймали активну участь у різноманітних вебінарах, зокрема на тему: «Сучасні підходи до лікування та профілактики ускладнень коморбідної патології, зокрема у хворих з порушеннями вуглеводного обміну і COVID-19». Всього прослухано 27 вебінарів та отримано 10 сертифікатів за успішно пройдені курси і складені іспити по їх завершенню.

     За період з 18 по 24 квітня 2020 року провідними фахівцями клініки, поліклініки ДУ «Інститут проблем ендокринної патології їм.В.Я.Данилевського НАМН України» та кафедри ендокринології та дитячої ендокринології ХМАПО проконсультовано 477 хворих, із них 163 хворих на цукровий діабет, 71 - з патологією щитоподібної залози, 201 - з іншою патологією ендокринної системи. 23 особи проконсультовані суміжними спеціалістами, зокрема кардіологом, хворі систематично звертаються за медичною допомогою для корекції виявлених серцево-судинних порушень при ендокринопатіях. 19 хворим надана консультація стосовно патології пародонту у хворих на цукровий діабет та розяснені сучасні тенденції до комплексних підходів у лікуванні. За вказаний період фахівці установи приймали активну участь у різноманітних вебінарах, зокрема на тему: «COVID-19. Практичні настанови». Всього прослухано 34 вебінари та отримано 22 сертифікати за успішно пройдені курси і складені іспити по їх завершенню.

     За період з 11 квітня по 17 квітня 2020 року провідними фахівцями клініки, поліклініки ДУ «Інститут проблем ендокринної патології їм.В.Я.Данилевського НАМН України» та кафедри ендокринології та дитячої ендокринології ХМАПО проконсультовано 532 хворих, із них 310 хворих на цукровий діабет, 175 хворих з патологією щитоподібної залози та 16 хворих з іншою патологією ендокринної системи. Також суміжними спеціалістами надані консультації 20 хворим з патологією серцево-судинної системи, 11 осіб отримали рекомендації стосовно догляду ротової порожнини при порушеннях функції щитоподібної залози. Всі хворі отримали вичерпні відповіді на поставленні запитання в форматі телефонної розмови. За вказаний період фахівці установи приймали активну участь у різноманітних вебінарах, зокрема на тему: «короновірусна хвороба та особливості перебігу ендокринних захворювань при COVID-19». Всього співробітниками нашої установи пройдено 39 вебінарів, із них 7 присвячених тематиці СОVID-19 та отримано 13 сертифікатів за успішно пройдені курси і складені іспити по їх завершенню.

     За період з 3 квітня по 10 квітня 2020 року провідними фахівцями клініки, поліклініки ДУ « Інститут проблем ендокринної патології їм.В.Я.Данилевського НАМН України» та кафедри ендокринології та дитячої ендокринології ХМАПО проконсультовано 777 хворих, із них 408 хворих на цукровий діабет, 235 хворих з патологією щитоподібної залози та 27 хворих з іншою патологією ендокринної системи. Також суміжними спеціалістами надані консультації 37 хворим з патологією серцево-судинної системи, 70 осіб отримали рекомендації стосовно догляду ротової порожнини при порушенннях вуглеводного обміну. Всі хворі отримали вичерпні відповіді на поставленні запитання в форматі телефонної розмови. 9 квітня 2020 року 14 лікарів установи прийняли участь у Вебинарі «Штабу по боротьбі з попередження розповсюдженності вірусу COVID-19 в Одеській області» за підтримки Ставницера Андрія та Одеської міської адміністрації на тему «Американський досвід терапії СOVID-19».

     За період з 25 березня по 2 квітня 2020 року співробітниками клініки та поліклініки ДУ «Інституту проблем ендокринної патології їм.В.Я.Данилевского НАМН України» проконсультовано 406 хворих, із них 290 хворих з цукровим діабетом, 100 хворих з патологією щитоподібної залози та 16 хворих з іншими порушеннями ендокринної системи. Хворі в повному обсязі отримали відповіді на поставлені запитання, скоригована терапія в допустимому форматі телефонної розмови, надані рекомендації стосовно обстеження та роз’яснені питання адміністративного характеру.

     Увага!

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» у зв’язку із встановленням з 12 березня 2020 року карантину ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім.В.Я.Данилевського НАМН України» закритий  до 24 квітня 2020 року.

     Ендокринологічий календар-2020 

     МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ РІЗНОГО ГЕНЕЗУ В ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ТВАРИН

          (методичні рекомендації)

    "СТО РОКІВ ВІТЧИЗНЯНІЙ ЕНДОКРИНОЛОГІЇ".

Стаття  директора ДУ ІПЕП Караченцева Ю.І.,присвячена 100-річному ювілею Інституту ("Журнал НАМН України", 2019, т. 25 № 3).

 

       ВІТАЄМО КОЛЕГУ