Сектор технології лікарських форм

Кустова Світлана Петрівна

Завідувач

Кустова Світлана Петрівна

Кандидат фармацевтичних наук, старший науковий співробітник

E-mail: avotsvet@gmail.com

Сектор технології лікарських форм, який є складовою частиною лабораторії аналітичних та фізико-хімічних досліджень, організовано у 2000 р. із лабораторії фармтехнології. У секторі працює злагоджений колектив, кваліфіковано володіючий фізико-хімічними та фармако-технологічними методиками згідно діючих нормативних документів, у першу чергу Державної Фармакопеї України, що з успіхом використовуються у роботі для створення нових препаратів у різних лікарських формах.

Стратегічні пошуки сектору спрямовані на зменшення дефіциту вітчизняних препаратів для лікування та профілактики ендокринопатій, зокрема покращення репродуктивного здоров’я чоловіків і жінок, терапії ускладнень цукрового діабету.

З метою підвищення кваліфікації співробітники лабораторії регулярно прослуховують цикли лекцій «Сучасні аспекти виробництва, валідації та контролю якості ліків на фармацевтичних підприємствах», що організовані за сприяння Інституту підвищення кваліфікації спеціалістів фармації Національного Фармацевтичного університету.

ОСНОВНІ  НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ  ДІЯЛЬНОСТІ:

  • розробка різних лікарських форм нових оригінальних субстанцій, що синтезовані в інституті (уфібрат, суфан, фенсукцинал, катіазин), а також на основі відомих природних та синтетичних речовин.
  • розробка лабораторних технологій готових лікарських форм потенційних медичних препаратів;
  • створення проектів технологічної документації на промислове виробництво лікарських форм нових засобів.

ОСНОВНІ ДОСЯГНЕННЯ:

Для оригінальних сполук, що синтезовані в інституті запропоновано:

  • на основі фенсукциналу, що проявляє антидіабетичну дію, створено нову технологію одержання таблеток та розроблено м’яку лікарську форму для зовнішнього застосування, яка позитивно впливає на перебіг запальних та репаративних процесів шкіри, що виникають внаслідок ускладнень цукрового діабету;
  • на основі катіазину (спермомодулятора з плейотропною дією) розроблено моно- та комбіновані лікарські форми у вигляді таблеток, супозиторіїв, капсул, мазі, гранул для приготування пероральної суспензії. Створено лабораторні методики виготовлення вищенаведених лікарських форм.

Розробка пероральної рідкої лікарської форми на основі інноваційних з’єднань в наноформі для лікування чоловічого безпліддя та антивікової терапії, яка проводилася спільно зі співробітниками лабораторії репродуктивної ендокринології удостоєна у 2017 році медалі В.Я. Данилевського.

Розроблено склад та технологію фармацевтичних композицій для первинної профілактики гестаційно обумовлених захворювань та лікування плацентарної дисфункції на основі вітаміноподібних речовин та карбонової кислоти.

В секторі технології лікарських форм підготовлено та захищено 1 кандидатську дисертацію.

За матеріалами планових наукових досліджень співробітниками сектору опубліковано 124 роботи, серед яких 11 патентів України на корисну модель та 47 статей.

 

yes             Сторінка керівника            

yes             Наші публікації(2015-2019) 

yes             Наші публікації (2020)