1-е ендокринологічне відділення

Романова Ірина Петрівна

Завідувач відділення

Романова Ірина Петрівна

кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог вищої категорії

E-mail: ms.romanova68@ gmail.com

Лікувально-діагностичні підходи в роботі підрозділу забезпечуються експертним рівнем спеціалістів ендокринологів відділення, сучасним обладнанням, багаторічним клінічним досвідом, заснованим на традиціях української ендокринологічної школи і сучасних принципах вітчизняної та світової медицини, дозволяють проводити точну діагностику в найбільш складних клінічних ситуаціях; надавати персоніфіковану ендокринологічну допомогу.

Щорічно у І ендокринологічному відділенні надається високоспеціалізована медична допомога понад 1500 пацієнтам.

Відділення є базою для проведення міжнародних клінічних багатоцентрових досліджень нових препаратів для лікування ендокринних захворювань та їх ускладнень, результати яких лягають в основу відповідних клінічних рекомендацій і протоколів МОЗ України.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

 • Комплексна найсучасніша діагностика та лікування порушень вуглеводного обміну:
 • Цукровий діабет 1 типу (в тому числі діабет LADA, MODY)
 • Цукровий діабет 2 типу
 • Предіабет: порушення толерантності до глюкози та порушення глікемії натщесерце
 • Надання високоспеціалізованої терапевтичної допомоги пацієнтам з функціональною (тиреотоксикоз: хвороба Грейвса, дифузний токсичний зоб; гіпотиреоз: зоб Хашимото, післяопераційний гіпотиреоз), структурною та запальною (хронічний аутоімунний тиреоїдит Хашимото, підгострий тиреоїдит (де Кервена)) патологією щитоподібної залози з використанням сучасного гормонального, імунологічного та інструментального (УЗД щитоподібної залози) обстеження.
 • Сучасна гормональна та, при необхідності, інструментальна діагностика та оптимальна медикаментозна тактика ведення порушень гормональної секреції надниркових залоз (хронічна наднирникова недостатність, вроджений адрено-генітальний синдром, некласична форма дисфункції кори наднирників, синдром Кушинга). Обгрунтований клінічний підхід до ведення пацієнтів з інцеденталомами або з будь-якими об’ємними утвореннями  в наднирниках.
 • Виявлення та корекція порушень мінерального обміну (рівнів кальцію, фосфору, вітаміну D3), функціонального стану паращитовидних залоз (аденоми паращитовидних залоз, гіперпаратиреоз, гіпопаратиреоз) з використанням сучасних лабораторних та інструментальних (денситометрія, КТ, МРТ, рентгенографія) методів дослідження.
 • Виявлення і медикаментозна корекція гормональних причин ожиріння з використанням сучасних методів лабораторних досліджень .
 • Гормональна діагностика порушень стану гіпоталамо-гіпофізарної системи (гормонпродукуючі пухлини гіпофіза: пролактинома, соматостатинома, кортикотропінома, тиротропінома, лютропінпродукуюча та гонадотропна аденома, синдром порожнього турецького сідла, гіпоталамо-гіпофізарна дисфункція) з використанням сучасних методів досліджень та лікування патологічних станів.
 • Визначення ролі спадковості та розробка сучасних технологій прогнозування, профілактики і лікування різних форм ендокринопатій та їх ускладнень;

На базі відділення функціонують спеціалізовані центри:  

ЦЕНТРИ

 • Центр лабільних форм цукрового діабету, лікування та діагностика
 • Центр ранньої діагностики та лікування різних форм полінейропатії
 • Центр навчання принципам самоконтролю цукрового діабету
 • Центр ранньої діагностики неалкогольної жирової хвороби печінки у хворих на цукровий діабет 2 типу

Високоспеціалізована ендокринологічна стаціонарна допомога надається на ліжковому фонді у 40 ліжок з наявністю палат підвищеної комфортності, оснащених телевізором, кондиціонером, електрочайником, холодильником, сан.вузлом,

У відділення госпіталізуються хворі за направленням, після консультативного прийому (ендокринолога).

Тривалість перебування пацієнта в стаціонарі визначається лікуючим лікарем з урахуванням проведення лікувально-діагностичних процедур.

Наші фахівці:

Завідувачка відділенням фармакотерапії ендокринних захворювань, доктор медичних наук, професор

E-mail: miroslavamk@ukr.net     

Tel. + 38-0674382425 ,+ 38-057-315-11-97

Завідувач I ендокринологічного відділення, кандидат медичних наук

Доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України

 

Старший науковий співробітник, кандидат медичних наук, лікар-ендокринолог вищої категорії

 

Лікар-ендокринолог вищої категорії

Науковій співробітник, лікар ендокринолог другої категорії , кандидат медичних наук

     

Молодший науковій співробітник, лікар ендокринолог