14 червня  2022 року

        Співробітники ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" продовжують здійснювати "онлайн" та "офлайн" медичне консультування пацієнтів з ендокринною патологією.

За період з 23.05.22 р. по 11.06.22 р. співробітниками установи проконсультовано «онлайн» та «офлайн» 1561 пацієнтів з ендокринною патологією, з них 581 - з цукровим діабетом, 844 - з патологією щитоподібної залози та 136 з іншою ендокринною патологією. Пройдені навчання лікарями установи з прослуховування онлайн-вебінарів у кількості 11, зокрема на актуальні теми: «Відповіді на нагальні питання в веденні пацієнтів з ендокринними захворюваннями в умовах війни. Співробітниками установи, призваними до лав ЗСУ, продовжуються медичні консультації з обов’язковим щоденним оглядом особового складу, який є підлеглий лікарям.

За звітний період оглянуто 323 військовослужбовця.
7 червня  2022 року

                                                                     Шановні наші пацієнти!
                                                                               У нас для вас добра новина!

    КОНСУЛЬТАТИВНА ПОЛІКЛІНІКА ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" (вул. Римарська, 28) готується до поновлення своєї роботи після перерви, пов'язаної з умовами воєнного стану в Україні, зокрема у Харківській області.
Протягом цього складного для всіх періоду лікарі поліклініки та клініки інституту продовжували піклуватися про стан своїх пацієнтів, надаючи, за необхідності, заочні консультації телефоном або за допомогою Інтернету. Але незабаром, незважаючи на всі труднощі, консультативна поліклініка знову відкриє свої двері для ендокринних хворих.
Попередню інформацію про точну дату відкриття та розклад роботи лікарів ви можете дізнатись, зателефонувавши

                                                  за телефонами                 099-015-79-78              068-387-83-63.
                                                                                                     Слідкуйте також за нашими наступними повідомленнями у соціальних мережах.
                                                                                                                                              Миру вам і здоров'я!

10.05 - 20.05 2022 року
За період 10.05.22 р. – 20.05.22 р. співробітниками  ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України у режимах «онлайн» та «офлайн» 744 пацієнтів з ендокринною патологією, з них 167 хворих з цукровим діабетом, 343 - з патологією щитоподібної залози та 234 - з іншою ендокринною патологією.
Лікарями установи продовжується підвищення своєї професійної кваліфікації шляхом  активної участі у вебінарах та семінарах онлайн (прослухано 8 онлайн-вебінарів).
Співробітниками установи, що призвані до лав ЗСУ, продовжуються медичні консультації з обов’язковим щоденним оглядом особового підлеглого лікарям складу.
 25.04 - 12.05 2022 року
За період 25.04.22 р. – 12.05.22 р. співробітниками  ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України у режимах «онлайн» та «офлайн» проконсультовано 1137 пацієнтів з хронічною ендокринною та коморбідною їй патологією. Серед них превалювали, як і раніше, особи з захворюваннями щитоподібної залози (421 пацієнт), з цукровим діабетом (224 пацієнтів). Кількість проконсультованих осіб із іншою ендокринною патологією (у т.ч. із феохромоцитомою, порушеннями функціонування гіпофізу та чоловічої статевої системи), офтальмологічними та отоларингологічними ускладненнями становила 492 особи.
Серед медичних консультацій, які надано у звітний період, окреме місце займає  ургентна допомога хворим з коморбідною патологією серцево-судинної системи, що була ускладнена гострим інфарктом міокарда та ділатаційною кардіоміопатією з критичною фракцією викиду лівого шлуночку,  у т.ч. успішні реанімаційні заходи.
Лікарями установи продовжується підвищення своєї професійної кваліфікації шляхом  активної участі у вебінарах та семінарах онлайн.
Співробітниками установи, що призвані до лав ЗСУ, продовжуються медичні консультації з обов’язковим щоденним оглядом особового підлеглого лікарям складу.
18.04 - 22.04 2022 року
За період 18.04.2022 р. -  22.04.2022 р. співробітниками ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» надано консультативну медичну допомогу у режимах «онлайн» та «офлайн» 518 особам, які страждають на ендокринну патологію, у тому числі 136 пацієнтам із цукровим діабетом.  За звітний період лікарем-анестезіологом – співробітником інституту на базі іншого лікувального закладу надана допомога 30 хворим з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST, у двох з яких мали місце порушення вуглеводного обміну.
Важливим є той факт, що у 211 хворих, звернувшихся за допомогою, співробітниками інституту вперше було діагностовано наявність патології щитоподібної залози.
Звертає на себе увагу й те, що практично за увесь час, починаючи з кінця березня, реєструється зменшення кількості звернень хворих з приводу патології щитоподібної залози в порівнянні з цукровим діабетом та іншими ендокринними захворюваннями, коморбідними важкій різноманітній соматичній патології. Це може свідчити про ймовірність збільшення таких звернень по  завершенню війни, що треба враховувати при плануванні лікувально-профілактичних заходів на вищезазначений період.
Варто наголосити, що більшість консультацій лікарями установи надається на волонтерських засадах, безкоштовно!
Лікарем установи, який на даний час проходить службу у лавах ЗСУ, щоденно проводиться не тільки медичний огляд особового складу, але й надається  консультативна допомога цивільним.
У звітному періоді продовжувалася активна участь керівництва установи щодо співробітництва з волонтерськими організаціями відносно забезпечення медичними препаратами ендокринних хворих, які мешкають у Харківському регіоні.
11.04 - 15.04 2022 року
Повідомляємо Вам, що співробітники ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" продовжують здійснювати "онлайн" та "офлайн" медичне консультування пацієнтів з ендокринною патологією.
За період з 11.04.2022 р. по 15.04.2022 р. співробітниками ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" проведені консультативні прийоми «офлайн» на місцях перебування лікарів та «онлайн» за допомогою засобів телемедицини 315 пацієнтам з ендокринною патологією, з них з патологією щитоподібної залози - 160 особам, цукровим діабетом - 137 пацієнтам, іншою ендокринною патологією (аденомою наднирникових залоз та гіпофізу, адреногенітальним  синдромом, синдром Марфана) - 18 особам.
Звертає на себе увагу висока кількість пацієнтів з цукровим діабетом в стадії декомпенсації вуглеводного обміну, яким надавалась допомога співробітниками установи на території правобережної України: зокрема високий відсоток переселенців, що знаходились в умовах стресу, який вплинув на перебіг захворювання. Вказане свідчить про важливість та необхідність надання медичної допомоги таким хворим за місцем їх тимчасового перебування.
Лікарі установи продовжують удосконалювати свій професіоналізм шляхом навчання та участі в онлайн семінарах та вебінарах. Так, за поточний тиждень лікарі прийняли участь у 13 вебінарах на різну тематику, зокрема у циклі тематичного удосконалення онлайн, організованого  Українською військово-медичною академією  «Актуальні  питання воєнного часу» («Ураження отруйними речовинами у воєнний час»; «Бойова психічна травма та її наслідки»; « Інфекційні захворювання внутрішніх органів у поранених» тощо).
4.04 - 9.04 2022 року
За період з 4.04.2022 р. по 9.04.2022 р. лікарями установи надана консультативна допомога очно за місцем перебування лікарів та дистанційно за допомогою засобів телемедицини 149 пацієнтам з ендокринною патологією, у т.ч. 63 особам з цукровим діабетом 1-го та 2-го типу, 64 особам з патологією щитоподібної залози та 22 хворим з іншою ендокринною патологією, зокрема з андрогенодефіцитом, гіпогонадизмом та ін.
Продовжується злагоджена робота з різними гуманітарними організаціями, зокрема зі «Студентським братством Львівщини» по сприянню в отриманні ендокринними хворими препаратів для замісної терапії.
28.03 - 4.04 2022 року
Співробітники ДУ "Інститут проблем ендокринної патололгії ім. В.Я. Данилевського НАМН України" продовжують здійснювати "онлайн" та "офлайн" медичне консультування пацієнтів з ендокринною патологією. Так, з початку війни надано дистанційну допомогу 1166 пацієнтам, при цьому за період 28.03.2022 р.  - 4.04.2022 р. лікарями клініки та консультативної поліклініки установи проконсультована найбільша кількість хворих за весь час війни, а саме: 573 хворих, у тому числі 180 пацієнтів із цукровим діабетом,  понад 250 пацієнтів з патологією щитоподібної залози та репродуктивними розладами, 112 осіб - з приводу іншої ендокринної патології, зокрема вродженої дисфункції  кори наднирників, гіперандрогенії, гіпопітуітаризму та нейрофіброматозу.
Також була надана медична допомога понад 30 військовослужбовцям з травмами кінцівок, офтальмологічною патологією.
Щоденно проводиться медична перевірка та навчання особового складу.
Лікарем, який вступив до лав ЗСУ, під час загальної мобілізації, не дивлячись на воєнні дії, пройдено дистанційне навчання на двох онлайн-семінарах з отриманням відповідного сертифікату та присвоєнням 20 балів безперервного професійного розвитку.
Продовжується співробітництво з волонтерськими організаціями з приводу забезпечення лікарськими засобами хворих з ендокринопатіями. Так, за сприяння керівництва установи до м.Харків  надійшла гуманітарна допомога - препарат Еутирокс фірми «Асіno», централізована видача якого відбудеться на базі обласної клінічної лікарні.
01.03  2022 року

Шановні наші пацієнти!

В ці дуже важкі часи лікарі ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України" продовжують турбуватися про здоров'я ендокринних хворих, надаючи телефоном консультації з усіх питань, що у вас виникають зараз. Ви можете поставити свої питання, зателефонувавши нашим фахівцям:

Ендокринологи:
Микитюк Мирослава Ростиславівна +38 067 438 24 25
Горшунська Мар'яна Юріївна +38 050 303 11 70
Дорош Олена Григорівна 066 361 90 17
Мірошніченко Оксана Сергіївна 099 003 88 78
Черняєва Анна Олександрівна 095 451 19 48
Титова Юлія Олександрівна 050 708 47 73
Огурцова Алла Петрівна 067 784 37 24
Пилипенко Ірина Ігоревна 097 240 32 95

Хірурги-ендокринологи:
Хазієв Вадим Віталійович 066 731 59 82
Філоненко Наталія Генадіївна 063 952 29 40

Гінеколог-ендокринолог:
Архипкіна Тетяна Леонидівна 050 302 07 13.

 За минулий робочий тиждень надана консультативна допомога 385 хворим, із них 108 - з цукровим діабетом; 136 - з патологією щитоподібної залози, 3-м хворим на андрогенодефіцит. У 7 хворих виявлені порушення серцевого ритму на тлі дисфункції щитоподібної залози. 120 хворих проконсультовано з приводу терапевтичної патології, зокрема гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця.

МАРШРУТ ТА ДІЇ ПАЦІЄНТА ДЛЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ (в мирний час)

  1. При  виявленні потреби в ендокринологічній консультації необхідно зателефонувати до реєстратури полiклiнiки за телефонами (057)705-01-45, (099) 015-79-78, (068) 38-78-363.
  2. Дізнатись про умови отримання консультації, режим роботи консультативної поліклініки, її місце розташування. Попередньо це можна зробити самостійно на веб-сторінці.
  3. Узгодити дату відвідування консультативної поліклініки та записатись за за телефонами (057)705-01-45, (099) 015-79-78, (068) 38-78-363 на консультацію. Залишити реєстратору номер свого контактного телефону для підтвердження візиту напередодні. 
  4. Визначитись з об'ємом зроблених попередньо за місцем проживання досліджень, необхідних для отримання консультації та умови її проведення. Це можна зробити під час звернення за за телефонами (057)705-01-45, (099) 015-79-78, (068) 38-78-363 або самостійно на веб-сторінці.
  5. Визначити маршрут для приїзду: ознайомитись з інформацією про транспортне сполучення та розміщення консультативної поліклініки (м. Харків, вул. Римарська, 28) 
  6. В консультативній поліклініці первинний огляд хворого проводить лікар ендокринолог, який вирішує питання обстеження та лікування хворого в амбулаторних умовах, необхідність огляду пацієнта іншими фахівцями (гінеколог, хірург, ЛОР, окуліст, невропатолог, кардіолог тощо).
  7. При необхідності – консультації пацієнтів проводять провідні науковці інституту та кафедри ендокринології ХМАПО. В разі направлення хворого в клініку інституту або у денний стаціонар поліклініки – огляд проводиться завідувачем консультативної полікліники.